Welke verzamelobjecten zijn het duurste ooit verkocht op een veiling?

Category
Views
SHARE this article

De afgelopen decennia hebben verschillende kunstenaars en meubelmakers tot zelfs wetenschappers prachtige stukken nagelaten in de wereld. Antiek kent vele vormen én prijzen. Antiek kent vele vormen én prijzen. Met de jaren stijgen de verschillende objecten in waarde en worden ze gegeerder. Niet alleen voor musea, maar ook voor een eigen collectie, als investering of om door te verkopen.

Ontdek enkele van de meest waardevolle verzamelobjecten die ooit op een veiling zijn verkocht.

1. Een Perzisch tapijt

Perzisch tapijt

Zeldzaam en in goede staat. Dat is de reden waarom dit tapijt records verbroken heeft. De waarde van het tapijt werd geschat op 5 tot 7 miljoen dollar en werd uiteindelijk verkocht in 2013 voor 33.76 miljoen dollar. Het was één van de belangrijkste tapijten uit het William Andrews Clark-nalatenschap.

2. Ru Guanyao kwasten waskom

Ru Guanyao kwasten waskom

De Ru Guanyao kwasten waskom werd gebruikt voor het wassen van kleine kwasten. Het kleine schaaltje van amper 13 cm groot is erg gegeerd door de afkomst. Het Ru Guanyao aardewerk staat bekend om de intense blauw-groene glazuur en ‘ijs-gekraak’ patroon en is erg zeldzaam. De kleine schat uit de Song-dynastie stond in de veilingcatalogus omschreven als “zeer belangrijk en uiterst zeldzaam”. Het schaaltje werd na ongeveer 20 minuten bieden verkocht voor 37,68 miljoen dollar.

3. Filmposter van de originele Dracula

Dracula filmposter

Dit is de originele poster van de Amerikaanse horrorfilm. Deze Dracula filmposter uit 1931 is één van twee exemplaren die zijn overgebleven tot de dag van vandaag. Op de affiche kan je acteur Béla Lugosi herkennen, hij speelde de hoofdrol in deze toch wel succesfilm. De poster werd verkocht in 2017 voor 525,800 dollar.

4. Patek Philippe Supercomplication zakhorloge

Patek Philippe Supercomplication zakhorloge

Dit zakhorloge werd gemaakt in 1932 door Patek Philippe. Het is één van de ingewikkeldste zakhorloges ooit gemaakt. Het design ervan duurde maar liefst 3 jaar, en tel daar nog 5 jaar bij om het horloge effectief te maken. Het zakhorloge werd in 2014 verkocht voor 24 miljoen dollar.

5. Elizabeth Taylors La Peregrina parelketting door Cartier

La Peregrina parelketting

Deze prachtige ketting is uniek omwille van verschillende redenen. Het werd gemaakt door Cartier, het merk staat ervoor bekend om prachtige, begeerde juwelen te maken. De ketting werd gemaakt voor actrice Elizabeth Taylor om een ander erg speciaal cadeau te bewaren: de prachtige La Peregrina Pearl. Het was een cadeau van acteur Richard Burton uit 1969. De combinatie van Cartier, La Peregrina & Elizabeth Taylor maken dit stuk erg waardevol. De ketting werd op een veiling verkocht voor 11,842,500 dollar.

6. Een antieke pop met indrukwekkende details

Theriault's Auction House

In januari 2018 heeft Theriault’s Auction House een wereldrecord gebroken met de verkoop van een Franse pop. De recordbrekende antieke pop werd gemaakt door Antoine Edmund Rochard en verkocht voor 333.500 dollar. De pop brengt haar dagen door in het Barry Art Museum van Norfolk, Virginia. Dit exemplaar symboliseert de gouden eeuw van de Franse poppen. De pop is versierd met een beschilderde halsketting. Verborgen in 24 van de kleine juwelen zijn microfoto’s die historische scènes in Frankrijk uitbeelden, zoals Fontainebleau, het Louvre, en het Hotel de Ville van Parijs. Het zit hem in de details.

7. Robby the Robot film-rekwisiet

Robby the Robot film-rekwisiet

Robby the Robot, een opmerkelijke filmrekwisiet van 2 meter hoog dat vooral bekend is dankzij de klassieke science fiction film Forbidden Planet. De robot groeide uit tot een cultureel icoon en was na Forbidden Planet te zien in heel wat andere films en series. Hij werd verkocht in 2017 voor 5,357 miljoen dollar samen met zijn futuristische Jeep.

8. Honkbalkaart van Honus Wagner

Honkbalkaart van Honus Wagner

De Honus Wagner Baseball kaart is de meest waardevolle kaart uit het begin van de 20ste eeuw. Johannes Peter Honus Wagner was een Amerikaanse honkbal shortstop, hij wordt beschouwd als een van de beste spelers ooit. Deze exemplaren zijn uiterst zeldzaam en waardevol. Dit voorbeeld werd in 2016 voor 3,12 miljoen dollar verkocht.

9. Chippendale-style Kentucky bureau

Chippendale-style Kentucky bureau

Eind 2017 stond een antiek bureau gemaakt in Kentucky in de schijnwerpers van de veiling. Het uitvoerig gesneden bureau in Chippendale-stijl, gemaakt van walnotenhout, werd gebouwd voor kapitein John Cowan door een onbekende maker. John Cowan was een van de eerste kolonisten van Kentucky. Het stuk werd verkocht voor 498.750 dollar: de hoogste prijs die ooit op een veiling is betaald voor een meubelstuk uit Kentucky en de op één na hoogste prijs voor een meubelstuk uit het Zuiden.

10. Antieke houten lokeend

Antieke houten lokeend

Deze creatie van Thomas Chambers werd verkocht voor 270,000 dollar. Thomas Chambers werd geboren in Toronto, Ontario en was een van Canada’s meest bekwame houtsnijders. Zijn lokvogels waren erg in trek.

Ontdek onze brede waaier aan antieke schatten en verzamelobjecten.